ضرورت حضور رسانه ملي در عرصه جنگ رواني با آمريكا و اروپا

 • به گزارش روابط عمومي اداره كل پژوهش هاي اسلامي رسانه،نشست بررسي و تحليل نقش رسانه هاي مزدور و جريانات اجتماعي وابسته به رژيم صهيونيستي در منطقه با حضور رضا منتظمي، سفير سابق ايران در فرانسه، در تالار انديشه اداره كل برگزار شد.
  در ابتداي اين نشست،منتظمي در تبيين موضوع گفت: قبل از انقلاب، رسانه هايي كه كار خبري مي كردند، نبودند و انقلاب اسلامي موجب شد تا شبكه هاي خبري مانندCNNتاسيس شوند تا پاسخگوي انعكاس تحولات ايران باشند.
  كارشناس ارشد حوزه رسانه، ديپلماسي و تحليلگر مسائل سياسي با توجه به شرايط حساس ايران در منطقه افزود: تمام هدف نهايي اتفاقات به وجود آمده در منطقه مانند داعش، سوريه، انتخابات كردستان و ... ايران است؛ چرا كه مهمترين چالش براي رژيم اسرائيل،كشور ما است؛ اما جمهوري اسلامي ايران توانسته تمام اين مسائل را مديريت كند.
  وي تصريح كرد: تهديدات امنيتي كه هم اكنون با آن مواجه هستيم شايد در هيچ برهه از تاريخ براي كشورمان تا اين حد جدي نبوده است؛ به طوري كه اسرائيل به دنبال تجزيه و تكه تكه كردن ايران است.
  منتظمي با تاكيد بر اينكه هزينه موجوديت اسرائيل براي آمريكا و غرب زياد شده و ديگر برايشان قابل تحمل نيست، افزود: اين مساله فرصت بزرگي را با وجود تهديدات موجود در اختيار ايران قرار داده است؛چراكه بزرگترين متفكران، نخبگان و سياستمداران آمريكا و اروپا در موضع ما قرار گرفته اند.
  اين كارشناس ارشد مسائل سياسي، با توجه به نقش اسرائيل در منطقه و خارج از منطقه بيان داشت: ما فقط با رژيم اسرائيل در داخل منطقه درگير هستيم و لازم است وزارت خارجه فراتر از منطقه گام بردارد و ظرفيت هاي بزرگ ضداسرائيلي را شناسايي و بر روي آن كار بكند.
  وي در پايان افزود: متاسفانه ما در جنگ رواني با اروپا و آمريكا غائب هستيم و چقدر مفيد خواهد بود كه در اين راستا مناظره اي به صورت زنده از طريق رسانه ملي با حضور خبرنگاران بين المللي خارجي با نخبگان داخلي آمريكا بگذاريم تا نقش و تاثيرگذاري كشور ما و همچنين تبيين افكار و سياست هاي ما،بيشتر براي ساير كشورها و مردم آنها معرفي شود.

  اخبار