مدير موسسه تحقيقاتي حضرت ولي عصر (عج) تاكيد كرد:انقلاب اسلامي و نشر تفكر شيعه، پايه هاي فكري وهابيت را به چالش كشيده است
 • نشست تخصصي بررسي و تحليل مهم ترين جريان هاي رسانه اي جهان اسلام با حضور حجت الاسلام و المسلمين سيدمحمد حسيني قزويني، در تالار انديشه اداره كل پژوهش هاي اسلامي رسانه برگزار شد.
  به گزارش روابط عمومي اداره كل پژوهش هاي اسلامي رسانه،در ابتداي اين نشست، حجت الاسلام و المسلمين حسيني قزويني، موسس و  مديرموسسه تحقيقاتي حضرت ولي عصر (عج) در ارتباط با نقش بزرگ و مهم رسانه هاي جهان اسلام و دايره تاثيرگذاري آنها گفت: اين رسانه ها در حوزه هاي مختلفي فعاليت مي كنند و اعضاي بي شماري دارند.
  وي در ادامه ضمن معرفي برخي از مهمترين شبكه هاي فعال در اين عرصه، بيان داشت: عمده اين فعاليت ها در فضاي مجازي از جمله توييتر شكل مي گيرد كه فعالان سرشناس سلفي، وهابي و تندروهاي افراطي، با روش اي تبليغي و به صورت هدفمند و با پشتيباني اتاق هاي فكر قوي و صرف زمان زياد در حال كار هستند.
  اين كارشناس مسائل اعتقادي در فضاي مجازي گفت: بسياري از مفتي هاي وهابي، در فضاي مجازي داراي صفحات شخصي با دنبال كننده هاي بسياريهستند كه برخي از اين مطالب، در شمار پربيننده ترين صفحات مجازياست.
  عضو هيئت علمي دانشگاه بين‌المللي آل البيت (ع)،فعاليت سايت ها را از متداول ترين راه هاي ارتباطي در فضاي مجازي دانست و ابراز داشت: سايتي مانند اسلام هاوس،بزرگترين سايت اسلامي است كه با 116 زبان مختلف در حال فعاليت است اما سايت هاي فعال ما به چند زبان محدود مي شوند.
  وي با بيان اينكه در بخش مكتوبات، از جهت نگارش كتاب، مقاله و پايان نامه در راستاي مقابله با تشيع و ترويج تفكر وهابيت، آمار بسيار بالايي داريم، گفت: اين گونه فعاليت ها و كارها نشانگر اين است كه انقلاب اسلامي و نشر تفكر شيعه، پايه هاي فكري وهابيت را به چالش كشيده است.

  اخبار