در ديدار مديران اداره كل با آيت الله حسيني بوشهري عنوان شد، صدا و سيما بايد زبان گوياي اسلام انقلابي و انقلاب اسلامي است
 • آيت الله سيدهاشم حسيني بوشهري نايب رئيس جامعه مدرسين حوزه علميه در ديدار مديركل و مديران اداره كل پژوهش‌هاي اسلامي سازمان صدا و سيما گفت: صداوسيما بايد زبان گوياي اسلام انقلابي و انقلاب اسلامي باشد و اين وظيفه خطيري است كه بر عهده مجاهدان عرصه رسانه گذاشته شده است.

  نايب رئيس جامعه مدرسين حوزه علميه قم افزود: براي برقراري تعامل بين حوزه‌هاي علميه و رسانه لازم است كارگروهي با اهداف مشخص و چشم انداز روشن تشكيل شود تا بتوانيم از اين ابزار موثر در جهت ارتقاء سطح دينداري مردم بهره‌مند شويم و زمينه شكوفايي ديني مردم را فراهم آوريم.
  وي گفت: مسايل اخلاقي و فقهي از آن دست مفاهيمي هستند كه رسانه مي‌تواند با تبيين درست آنچه مبتني بر انديشه اسلامي است زمينه‌اي را فراهم نمايد كه مخاطبان از زندگي دين مدارانه بهره‌مند شوند.
  امام جمعه موقت قم افزود: تكريم مقام روحانيت و معرفي چهر‌هاي شاخص حوزوي براي ارايه الگوي مناسب رفتاري در ميان مردم از مهمترين كارهايي است رسانه مي‌تواند با پرداختن صحيح به آن زمينه ارتقاء معنوي جامعه را فراهم نمايد.
  آيت الله حسيني بوشهري در ادامه ضمن تأكيد بر جايگاه رسانه به عنوان يك نهاد تأثيرگذار در جامعه افزود؛ به نظر مي‌رسد نهاد روحانيت لازم است در كنار نهاد رسانه با تأكيد بر نقاط اشتراك خود بتوانند آنچه براي مخاطب لازم است و مي‌تواند مخاطب را در جهت رسيدن به زندگي تراز اسلامي كمك نمايد، هدايت نمايد.
  معاون جامعه مدرسين حوزه تأكيد كرد: توجه به مهارت‌ها و سواد رسانه‌اي در حوزه‌هاي علميه از مهم‌ترين توانمندي‌هايي است كه بايد طلاب حوزه‌هاي علميه به آن مجهز شوند و اين اداره كل مي‌تواند بازوي توانمند ارتقاء سواد رسانه‌اي حوزه‌هاي علميه باشد.
  در ابتداي اين ديدار دكتر محمدحسين ظريفيان مديركل پژوهش‌هاي اسلامي رسانه ضمن گزارش فعاليت‌هاي اداره كل و ارتقاي جايگاه و ساختار آن مجموعه در دوره جديد مديريت سازمان صدا و سيما ابراز اميدواري ‌كرد كه با اجراي برنامه‌هاي تحولي اداره كل، به ويژه تعامل سازنده با نهادهاي حوزوي از جمله جامعه مدرسين، به كاركردهاي اصلي رسانه ديني‌ نزديك‌تر شويم.
  لازم به ذكر است آيت الله يزدي رييس جامعه مدرسين حوزه علميه قم در نامه‌اي مصوبات رسانه‌اي همايش علماي بلاد را به سازمان صدا و سيما ارسال كرده بود كه با ارجاع آن نامه و پيگيري مديركل پژوهش‌هاي اسلامي رسانه اين نشست به عنوان اولين گام در جهت ايجاد مسير مناسب تعامل ميان حوزه و رسانه ملي در دوره جديد در نظر گرفته شد.
   

  اخبار