دكتر ظريفيان: منزلت حقيقي زن در رسانه‌هاي دنيا به درستي فهم و بازنمايي نشده است

 • دكتر محمدحسين ظريفيان مديركل محترم پژوهش‌هاي اسلامي رسانه ملي به اتفاق جمعي از مديران اداره كل، صبح روز يكشنبه يكم مردادماه با حجت الاسلام و المسلمين جمشيدي مدير مركز حوزه‌هاي علميه خواهران كشور در محل آن مركز ديدار و گفتگو كرد.
  در ابتداي نشست حجت الاسلام و المسلمين جمشيدي ضمن خوش آمدگويي و تبريك دهه كرامت اظهار داشت: تعامل اين دو مجموعه امر مهمي است كه با ظرفيت‌شناسي مناسب قابل انجام است و ما همواره سعي بر پرورش و سرمايه‌گذاري روي طلاب علاقمند دستور در فعاليت‌هاي رسانه‌اي داشته و داريم.
  مدير مركز مديريت حوزه‌هاي علميه خواهران با مرور ظرفيت‌هاي متنوع اين مجموعه براي اشتراك‌گذاري با اداره كل، آسيب‌شناسي جايگاه زن در رسانه را مورد تأكيد قرار داد.
  سپس دكتر ظريفيان مديركل محترم پژوهش‌هاي اسلامي رسانه با تجليل از شخصيت و خدمات علمي و انقلابي مرحوم آيت الله شرعي بنيانگذار مركز مديريت حوزه‌هاي علميه خواهران و مرور كارنامه 23 ساله اداره كل، نگرشِ واحدِ دو مجموعه نسبت به منزلت و كاركرد بي‌همتاي زنان در سعادت جامعه را عامل هم‌افزا دانست و بر ضرورت تبيين اين منزلت به زبان رسانه و هنر تأكيد كرد.
  مديركل محترم پژوهش‌هاي اسلامي رسانه افزود: منزلت حقيقي زن در رسانه‌هاي دنيا به درستي فهم و بازنمايي نشده است و به رغم از دست دادن فرصت‌هاي فراوان، لازم است نهاد دين و نهاد رسانه مسائل اساسي مرتبط با زن، خانواده و رسانه را با نگاه حل مسأله روي ميز بگذارند و به چاره‌انديشي بپردازند.
  دكتر ظريفيان مديركل محترم پژوهش‌هاي اسلامي رسانه با اشاره به پژوهش‌هاي گسترده اداره كل در حوزه زن، خانواده و سبك زندگي بهره‌مندي از پژوهش‌هاي مشترك و پژوهشگران مشترك را خواستار شد و اضافه كرد: گروه پژوهشي زن، خانواده و سبك زندگي اسلامي اين اداره كل هم توان خود را براي بهره‌گيري از اين ظرفيت‌ها به كار خواهد بست.
  در انتهاي اين ديدار حجت الاسلام و المسلمين جمشيدي تشكيل كارگروه ويژه‌اي در خصوص شناسايي ابعاد همكاري‌هاي دوجانبه را پيشنهاد داد كه مورد استقبال دكتر ظريفيان مديركل پژوهش‌هاي اسلامي رسانه ملي قرار گرفت.

  اخبار