ديدار جمعي از مديران اداره كل پژوهش هاي اسلامي رسانه با حضرت آيت الله صافي گلپايگاني
 • در ديدار جمعي از مديران اداره كل پژوهش هاي اسلامي رسانه با حضرت آيت الله صافي گلپايگاني عنوان شد: سازمان صدا و سيما مسووليت خطيري در نشر آموزه هاي ديني دارد
   
  مديركل و جمعي از مديران اداره كل پژوهش هاي اسلامي رسانه با حضرت آيت الله العظمي لطف الله صافي گلپايگاني ديدار كردند.

  آيت الله صافي گلپايگاني در اين ديدار با تشكر از محصولات و دستاوردهاي اداره كل پژوهش هاي اسلامي رسانه، اين آثار را بزرگ، پرمعنا، قابل استفاده و داراي اهميت و عمق علمي دانستند و فرمودند: از اينكه آثار اين اداره كل را تاكنون نديده ام احساس خسارت مي كنم.

  ايشان با تاكيد بر لزوم انتشار اين گونه آثار تاكيد كردند: مطالب، پرمعنا هستند و لازم است اين مطالب، اطلاع رساني شده و همگان از آن مطلع شوند تا تأثيرگذار باشد. بايد مطالب قوي و مستند، هرچه بيشتر بيان و ظاهر شود و مطالب ضعيف ارائه نگردد.

  اين مرجع تقليد با يادآوري جايگاه مهم رسانه ملي در فرهنگ سازي و نشر ارزش هاي ديني بيان داشتند: سازمان صدا و سيما مسووليت خطيري در نشر آموزه هاي ديني دارد و كوتاهي در اين مسووليت، موجب سوال در پيشگاه الهي است.

  آيت الله صافي گلپايگاني با تشكر از همت دست اندركاران اداره كل، براي اين مركز در مسير نشر آموزه هاي ديني، آرزوي توفيق كرده و اظهار اميدواري كردند بتوانند آثار اين مركز را مطالعه كنند.

  در ابتداي اين ديدار، دكترمحمدحسين ظريفيان، مديركل پژوهش هاي اسلامي رسانه با ابراز قدرداني از توجه آيت الله صافي گلپايگاني به مقوله پژوهش و رسانه، ضمن معرفي تاريخچه و فعاليت هاي اداره كل پژوهش هاي اسلامي رسانه به عنوان حلقه رابط بين حوزه علميه و رسانه ملي گفت: اين اداره كل، يگانه مركز پژوهشي در حوزه دين و رسانه است كه توانسته با آثار فراوان و متنوع خود، بخش قابل توجهي از نيازهاي ديني رسانه ملي را پاسخ گويد.

  وي با بيان مضرات شبهات اعتقادي موجود در جامعه، فضاي ضد اخلاقي حاكم بر فضاي مجازي و شبكه هاي اجتماعي را خطرناك تر توصيف كرد و فعاليت هاي انجام يافته در اداره كل در خصوص رصد شبهات مطرح شده در شبكه هاي ماهواره اي معاند و فضاي مجازي را برشمرد.

  دكتر ظريفيان، حوزه علميه را پشتوانه علمي اداره كل توصيف و با بيان اهميت و نياز رسانه به حضور فرزانگان حوزوي و صاحبنظران علوم اسلامي در بدنه صدا و سيما، به برنامه هاي اين اداره كل درباره حضور كارشناسان فاضل و آشنا با مسائل روز و رسانه در برنامه هاي رسانه ملي اشاره كرد.

  وي از اين مرجع تقليد درخواست كرد تا رهنمودهاي خود در خصوص همايش اخلاق و رسانه را كه در سال آينده در اداره كل پژوهش هاي اسلامي رسانه برگزار مي شود، در فرصت مقتضي بيان فرمايند.

  همچنين احمد اسفنديار، مدير گنجينه فرزانگان اداره كل، با بيان اينكه اين واحد مجموعه اي از بانك عكس علما و انديشمندان را جمع آوري و نگهداري مي كند، از آيت الله صافي گلپايگاني درخواست كرد در صورت صلاحديد، عكس ها، اجازه ها و دست نوشته هاي مرتبط با ايشان به اين مركز ارائه شود.

  گفتني است در اداره كل پژوهش هاي اسلامي رسانه، بيش از 600 دقيقه تصوير از مصاحبه با آيت الله صافي گلپايگاني وجود دارد كه در پايان اين ديدار، بخشي از اين تصاوير به ايشان اهدا گرديد.

  اخبار