فصل نامه اشارات 29(ويژه نامه بزرگداشت چهلمين سالگرد انقلاب اسلامي ) منتشر شد

 • شرايط حساسي كه اين روزها جهان تجربه مي‏كند گوياي نقش فزاينده انقلاب اسلامي ايران در معادلات كلان است. افول تدريجي هيمنه و سلطه نظام ليبرال دموكراسي كه در دولت حاضر ايالات متحده نمايان‏ تر شده از يك سو و اقتدار و صلابت نظام جمهوري اسلامي ايران از سوي ديگر، چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي را اهميتي دوچندان بخشيده است.
  اين موسم مبارك كه رشادت و بالندگي بزرگ‏ترين پديده ديني سياسي عصر حاضر را روايت مي‏كند فرصت مغتنمي را فراهم آورد تا اداره‏ كل پژوهش‏هاي اسلامي سازمان صداوسيما به مثابه يگانه مركز راهبردي مطالعات دين و رسانه مجموعه‏اي از ويژه‏برنامه‏ ها را تدوين و تدارك بيند.
  طراحي و توليد سه پژوهش برنامه‏ اي، سه پروژه پژوهشي، پنج ويژه‏ نامه در فصلنامه ‏هاي اين اداره‏ كل، سه تك‏ نگاشت و دو مستند، بخشي از فعاليت‏هاي اين مجموعه براي توليد محتوا به منظور تقديم به اصحاب فرهنگ و رسانه به‏ويژه همكاران در رسانه ملي و خاصه پژوهشگران و برنامه ‏سازان حوزه پيام است.
  برنامه‏ هاي ارزشمند معاونت صداي جمهوري اسلامي ايران براي بزرگداشت چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي از جمله افتتاح «راديو انقلاب» بستر هم‏افزايي فرم و محتوا را از سوي اين رسانه پرتأثير و اين مركز پژوهشي فراهم‏تر ساخت و اميد است اين اثر مؤثر و مفيد افتد.
  اين شماره از فصلنامه فرهنگي ادبي اشارات، پس از شماره 25 (ويژه¬نامه آغاز چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي) در زمستان 1396 و شماره 27 (ويژه‏نامه زيرنوشت‏هاي تلويزيوني چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب) در تابستان 1397، سومين شماره از فصلنامه اشارات است كه در آن به موضوع چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي و راهبردهاي رسانه ملي در توليد و پخش برنامه‌هاي ويژه اين موضوع مي‌پردازد. در طراحي اين ويژه‌نامه سعي شده به برخي از مهم‏ترين دغدغه‏هاي پژوهشگران و برنامه‏ سازان در حوزه انقلاب اسلامي، تاريخ و مناسبت‏ها توجه شود، كه اميد است در ساخت برنامه هاي مرتبط از مطالب اين ويژه‎نامه بهره ببرند.
  لازم به يادآوري است كه فايل اين اثر در وبگاه اداره‏كل پژوهش‏هاي اسلامي رسانه (www.irc.ir) بارگذاري شده است.

  اخبار