شعار سال 1399 توسط مقام معظم رهبري اعلام شد
 • رهبرمعظم انقلاب اسلامي سال ۱۳۹۹ را سال «جهش توليد» نام گذاري كردند.

  به گزارش روابط عمومي اداره كل پژوهش هاي اسلامي صداوسيما حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در پيامي به ‌مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجري شمسي، با تبريك عيد نوروز به همه ملت بويژه خانواده‌هاي معظم شهيدان و جانبازان، جهادگران عرصه سلامت و همه خدمتگزاران سختكوش، سال جديد را سال «جهش توليد» نام گذاري كردند.

  حضرت آيت‌الله خامنه‌اي سال ۹۸ را سالي پرتلاطم براي ملت ايران خواندند و افزودند: سال قبل با سيل آغاز و با كرونا تمام شد و در طول سال  نيز حوادث گوناگوني مانند زلزله و تحريم‌ها پديد آمد اما اوج اين حوادث، جنايت تروريستي آمريكا و شهادت سردار نامدار ايران و اسلام، شهيد سليماني بود.

  رهبر انقلاب اسلامي در ادامه گفتند: سال قبل، سال سختي بود و گرفتاري‌هاي مردم نيز كم نبود اما در كنار سختي‌ها، سربلندي‌هاي بعضاً بي‌سابقه‌اي وجود داشت و ملت ايران واقعاً خوش درخشيد.

  حضرت آيت‌الله خامنه‌اي در ادامه به ارزيابي ميزان پيشرفت شعار سال ۹۸ يعني رونق توليد پرداختند و با اشاره به گزارش هاي موثق از بازگشتب به كار برخي از كارخانه‌هاي راكد يا تعطيل، افزايش ظرفيت توليد بعضي از واحدها، به ميدان آمدن شركتهاي دانش‌بنيان و برداشتن گام‌هاي جديد پژوهش و تحقيق به‌ عنوان سرچشمه توليد، گفتند: اين گزارش ها نشان مي‌دهد در سال ۹۸ علاوه بر استقبال صاحبنظران از شعار رونق توليد، درعمل نيز از آن استقبال شد و با كار و تلاش دستگاههاي مختلف، توليد تا حدودي به راه افتاد البته اثر آن در زندگي مردم محسوس نشد.

  حضرت آيت‌الله خامنه‌اي در خصوص نياز قطعي كشور به توليد، سال ۹۹ را سال «جهش توليد» نامگذاري كردند و خطاب به دست‌اندركاران تأكيد كردند: جوري عمل كنيد كه با جهش توليد، تغييري محسوس در زندگي مردم به‌ وجود آيد.

  ايشان افزودند: البته لازمه تحقق اين هدف برنامه ‌ريزي است و بخشهاي مختلف مانند سازمان برنامه، مجلس و مركز تحقيقات آن، قوه‌قضائيه، مجموعه‌هاي دانش‌بنيان و گروههاي پرشمارجوان، مبتكر و فعال بايد در اين برنامه‌ريزي‌ها شركت كنند.

  رهبرانقلاب اسلامي در پايان با تبريك مجدد سال جديد و عيد مبعث و آرزوي جلب توجهات الهي، از ملت ايران خواستند به‌طور روزافزون به توجهات، توسلات و معنويات خود بيفزايند.

  اداره كل پژوهش هاي اسلامي رسانه

  اخبار